VIEME PRVÍ: Herca Jána Koleníka odsúdili za daňový podvod

6.11.2019
0
Ján Koleník

Zdroj: TASR - Michal Svítok

Páčil sa vám článok?

Populárny herec Slovenského národného divadla a hviezda mnohých seriálov má problém so zákonom. Súd v Bratislave ho uznal vinným z daňového podvodu a tento rozsudok už je dokonca právoplatný. Bratislavským novinám túto informáciu oficiálne potvrdil i súd.

"Rozsudkom Okresného súdu Bratislava IV sp. zn. 3T/34/2019 zo dňa 15.8.2019 (schválená dohoda o vine a treste) bol  Mgr. art. Ján Koleník  odsúdený z prečinu daňového podvodu podľa § 277a ods. 1 Trestného zákona, pričom odsúdenému bol uložený peňažný trest 10.000,-€.  Pre prípad zmarenia peňažného trestu súd ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere štyri mesiace. Rozsudok nadobudol právoplatnosť dňa 15. 08. 2019," potvrdil nám naše informácie hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak. 

Ak by teda obľúbený herec peňažný trest nezaplatil, musí nastúpiť na výkon trestu.

Oslovili sme i Jána Koleníka. Prezradil nám, že peňažný trest uhradil ešte v auguste. "Všetko je vyrovnané. Dôležité je, že štátu nevznikla žiadna škoda. Je tiež dôležité prijať zodpovednosť,"  dodal. 

Problémy s daňami mal herec už v roku 2016, keď podľa Nového Času nezrovnalosti v jeho účtovníctve prešetrovala kriminálka. Vtedy sa Ján Koleník od toho dištancoval s tým, že ide o nezmysel a všetky dokumenty odovzdal daňovému úradu a vymenil svojho účtovníka.

(lb, ms)

Páčil sa vám článok?