VIDEO: Muž unikajúci v Punte pred policajtami spôsobil v Podunajských Biskupiciach poriadny rozruch!

14.6.2019

Zdroj: koláž abn

Páčil sa vám článok?

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

Včera okolo 20.30 spozorovala hliadka bratislavských PMJ-čkárov počas jazdy na Slovnaftskej ulici vozidlo zn. Fiat Punto. Keď jeho vodič spozoroval policajné vozidlo, tak začal prudko zrýchľovať a vysokou rýchlosťou unikať v smere na ulicu Svornosti. Vodič kľučkoval medzi ostatnými účastníkmi cestnej premávky, na čo sa hliadka rozhodla vozidlo zastaviť použitím výstražného svetelného a zvukového znamenia. Výzvy vodič ignoroval a ohrozovaním ostatných účastníkov cestnej premávky unikal ďalej. Policajti unikajúce vozidlo prenasledovali po viacerých uliciach mestskej časti Podunajské Biskupice, pričom opakovane vodiča vyzývali k zastaveniu, čo však vodič ignoroval pričom svojou mimoriadne riskantnou jazdou ohrozoval iných vodičov ako aj chodcov. Policajti vozidlo prenasledovali až do neobývanej zóny na ulici Svornosti, kde za splnenia zákonných podmienok a v súlade so zákonom č. 171/1993 o Policajnom zbore boli použité najprv varovné výstrely do vzduchu. Keďže ani tie vodič nerešpektoval, policajti použili služobnú zbraň a vystrelili na pneumatiky vozidla, čím došlo k ich vyfučaniu.

Avšak ani to vodičovi neprekážalo a v unikaní pokračoval ďalej. K prenasledovaniu sa pridali aj ďalšie hliadky PZ, ktorým sa podarilo unikajúce vozidlo zablokovať a zabrániť mu v ďalšej jazde v blízkosti Borekovej ulice. Tam bol hliadkou PZ vykonaný urýchlene spoločný služobný zákrok viacerých hliadok, vodič bol vytiahnutý z vozidla a bol obmedzený na osobnej slobode. Pri tomto zákroku došlo k zraneniu jedného z policajtov, ktorý bol ošetrený s poranením ruky v jednej z nemocníc. Vodič – 41-ročný Bratislavčan bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom 1,35 promile. Muž bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. K zraneniu iných osôb nedošlo.

O prípade dnes infomovali bratislavskí policajti na svojom Facebooku.

"V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II trestné stíhanie vo veci útoku na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.Presné príčiny a okolnosti tejto nehody, ako aj vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti voči vodičovi je predmetom v súčasnej dobe prebiehajúceho vyšetrovania. Na tomto prípade by sme radi upriamili pozornosť vodičov aj na ustanovenie § 3 2 písm. c) zákona č. 8 / 2009 Z. z. o cestnej premávke, v zmysle ktorého je účastník cestnej premávky povinný uposlúchnuť pokyn, výzvu ale príkaz policajta súvisiaci s výkonom jeho oprávnení pri dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky ako aj strpieť výkon jeho oprávnení," napísali na sociálnu sieť policajti. 

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.