Samospráva odstraňovala uličné sedenia

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Na Zelenej ulici nechala staromestská samospráva koncom augusta odstrániť dve nelegálne vonkajšie sedenia. O niekoľko dní neskôr pod hrozbou odstránenia zmizlo nelegálne sedenie aj na Prepoštskej ulici.

Dve vonkajšie posedenia pred barmi na Zelenej ulici za asistencie mestských policajtov odstránili pracovníci podniku verejnoprospešných služieb Vepos. Prevádzkovatelia nemali povolenia na umiestnenie posedení pred svojimi zariadeniami, za čo dostali pokutu 50-tisíc korún. Tiež musia uhradiť náklady spojené s demontovaním.

Prvým podnikateľom, ktorý mal uličné sedenie bez povolenia, je František Čapka, ktorý prevádzkuje Coctail & Bar na Zelenej ulici 8. Posedenie bolo na ulici protiprávne od konca júla, Čapka nereagoval na výzvu miestneho úradu a tak mu inventár posedenia zabavili.

Zákon o pozemných komunikáciách porušil aj Karol Szász, prevádzkovateľ Greenwich baru na Zelenej ulici 10. Uličným sedením bez povolenia zabral časť chodníka, čím obmedzil pohyb chodcov v zužujúcej sa časti ulice smerom na Ventúrsku ulicu.

O niekoľko dní prišli pracovníci Vepos odstrániť aj nelegálne sedenie na Prepoštskej ulici pred kaviarňou Amsterdam. Prevádzkar kaviarne im v tom však zabránil a vzápätí odstránil sedenie na vlastné náklady. Aj proti prevádzkovateľovi tejto kaviarne - firme Brimex, s.r.o., začala samospráva správne konanie a hrozí mu pokuta 50-tisíc korún.

Vo všetkých troch prípadoch boli nelegálne sedenia v úzkych uličkách, ktoré tak boli ešte užšie a tým aj menej priechodné. Problémom však zostávajú ďalšie sedenia, ktoré sú síce na širších uliciach, napriek tomu však tvoria prekážku a obmedzujú pohyb chodcov. Tu zatiaľ samospráva nenašla odvahu zasiahnuť.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.