V centre mesta sa počas búracích prác zrútil žeriav: Jeden muž sa poranil
Zdroj: Dominik Kopcsay
Na Námestí 1. mája v Bratislave sa v sobotu predpoludním zrútil počas búracích prác žeriav. Pri nehode spadol zhruba z trojmetrovej výšky muž.
"Podľa výzvy na tiesňovú linku 155 spadol muž asi z trojmetrovej výšky. Bol pri vedomí a zranil si nohu," povedala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová s tým, že k pacientovi boli okamžite vyslaní záchranári. Tí ho s poranením dolnej končatiny previezli do jednej z bratislavských nemocníc.
Prípadom sa už zaoberá aj príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I. "Poverený príslušník Policajného zboru už začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom poškodzovania verejnoprospešného zariadenia," potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.
" Ako obyvateľ domu na Námestí 1. mája sledujem práce na stavbe už dlhšie a mal som dojem, že sa vôbec nestarajú a nesnažia o udržovanie poriadku v okolí stavby a zabraňovaniu unikania prachu a odpadu do okolia. Zo stavby pri búraní uniká enormné množstvo prachu a špiny a za relatívne krátky čas je celé okolie znečistené. Všimol som si, že niekedy používajú hadicu s vodou, ale nie vždy a príde mi to ako nedostatočné. V okolí nášho bytu sa častokrát nedá prejsť bez toho, aby sa človek nerozkašľal a nezačali ho štípať oči. Ten žeriav, ktorý spadol, slúžil myslím na držanie mechanizmu, ktorý zabraňoval prípadnému pádu materiálu z búranej stavby na cestu. Len šťastnou náhodou nedošlo k zraneniu ľudí na ulici a väčším škodám. Myslím, že takéto veci by sa nemali v 21. storočí stávať a mám obavy o kompetentnosť ľudí, ktorí robia na stavbe," vyjadril sa pre banoviny.sk miestny obyvateľ Dominik Kopcsay, ktorý žeriav aj odfotil.
Toto sú fotografie areálu urobené deň pred pádom žeriavu:
(ms, TASR)