V Petržalke pribudnú nové kamery

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

K doterajším piatim monitorovacím kamerám na území mestskej časti Petržalka, ktoré pri svojej práci využíva mestská polícia, by pravdepodobne už do konca tohto roka malo pribudnúť ďalších šesť.

Nové monitorovacie kamery by mali byť inštalované na Kopčianskej, Topoľčianskej, Gessayovej, Macharovej ulici, na Daliborovom námestí a v Ovsišti. Výdavky na rozšírenie kamerového systému vo výške štyroch miliónov korún odsúhlasili petržalskí poslanci v rámci úpravy rozpočtu na tento rok na svojom júnovom rokovaní. Starosta Petržalky Vladimír Bajan už podpísal s primátorom Bratislavy Andrejom Ďurkovským zmluvu o poskytnutí týchto prostriedkov pre Mestskú políciu.

Mestská časť Bratislava - Petržalka sa zapája do projektu Bezpečné mesto Bratislava, ktoré súvisí so zabezpečením zvyšovania bezpečnosti obyvateľov mesta prostredníctvom kamerového systému, už od roku 1999.

Monitorovaním najdôležitejších bodov a oblastí mesta je možné v mnohých prípadoch predísť krádežiam, zabrániť výtržnostiam, dopravným nehodám a podobne. V súčasnosti kamerový systém v Petržalke predstavuje päť kamier, a to na Námestí hraničiarov, na uliciach Rovniankova 5, Fedinova 2, Beňadická 19 a Mlynarovičova 24. Skúsenosti s monitorovacím systémom potvrdili, že kamery majú najmä preventívny účinok spojený s poklesom trestnej činnosti. V prípade páchania trestnej činnosti či priestupkov je možný rýchly, okamžitý zásah. Obrazový záznam tiež účinne slúži pri objasňovaní činu a vyhľadávaní páchateľa. Kamerový systém zároveň umožňuje monitorovať samotný výkon hliadok mestskej polície.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.