• Polícia
  • 14.12.2017 13:40

FOTO: Mestská polícia má ďalšie nové autá

0 0
Zdroj: TASR

Mestská polícia v Bratislave má ďalšie štyri nové vozidlá so svetelnou a zvukovou signalizáciou. Jej príslušníkom ich vo štvrtok odovzdal do užívania primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

„Takto pred rokom sme odovzdali mestskej polícii päť nových vozidiel, ktoré boli vybavené majákmi a najmodernejším vybavením. Som veľmi rád, že dnes môžeme pristúpiť k podobnému kroku a mestským policajtom odovzdať štyri ďalšie vozidlá na hybridný pohon,“ povedal primátor. Jedno z týchto vozidiel je vybavené aj defibrilátorom a v budúcnosti sa má preto pohybovať najmä v centre Bratislavy. Nesrovnal podotkol, že mestskí policajti majú aj nové letné a zimné uniformy.

Mestská polícia Bratislava tvrdí, že zvyšuje svoju výkonnosť a snaží sa byť stále flexibilnejšou v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. „To ukazujú aj dosiahnuté výsledky, 70.000 oznámení sme riešili a aj z vlastnej iniciatívy sme vyriešili vyše 50.000 priestupkov. Veľmi pozitívne hodnotím aj to, že policajti odhalili páchateľov podozrivých z páchania trestnej činnosti v 26 prípadoch,“ skonštatoval náčelník Mestskej polície Ivan Lechner.

Celkovo má na tom podiel 245 ľudí, ktorí sú policajtmi mestskej polície hlavného mesta, čo považuje náčelník za malé číslo. Okrem modernizácie polície tak chce zabezpečiť v budúcnosti aj nárast príslušníkov mestskej polí.

FOTOGALÉRIA:

Mestskí policajti dostali nové autá

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.