• Polícia
  • 19.02.2016 08:08

Do ulíc mesta poslali viac mestských policajtov

0 0
Do ulíc mesta poslali viac mestských policajtov - policajti_mestski

Na poriadok v bratislavskom Starom Meste dohliada od začiatku roka viac policajtov. Mestská polícia hovorí o zefektívnení práce, na základe ktorého sa jej podarilo vyčleniť 14 policajtov navyše na pôsobenie v peších hliadkach.

Dnes tak má Staré Mesto v uliciach počas dňa o dve hliadky a v noci o jednu hliadku viac. TASR o tom informovala hovorkyňa Mestskej polície Ľubomíra Miklovičová.

"Policajti pôsobia najmä v okolí Námestia SNP, Kamenného námestia či Gorkého ulice. V súčasnosti zabezpečujú tiež ochranu poriadku, zdravia a životov obyvateľov v okolí Starého mosta," uviedla hovorkyňa. Mestská polícia verí, že viac policajtov v bratislavských uliciach prinesie viac poriadku, bezpečnosti a spokojnosti občanov.

Viac členov do peších hliadok získala polícia na základe zefektívnenia práce, hovorkyňa však zároveň podotýka, že po nástupe nového policajného náčelníka Petra Krajíčka majú o štyroch policajtov viac. Príspevkové organizácie hlavného mesta dostali nový manažment od októbra minulého roka.

Na Okrskovej stanici Staré Mesto pôsobí v súčasnosti 62 príslušníkov mestskej polície. Títo zabezpečujú napríklad nepretržitú ochranu Primaciálneho paláca a jeho blízkeho okolia, obsluhujú kamerový systém, prijímajú podnety od občanov, zabezpečujú chod stanice alebo pôsobia v mobilných hliadkach. Okrsková stanica v Starom Meste rieši podľa hovorkyne najviac udalostí zo všetkých mestských častí.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.