Ministerstvo vnútra plánuje strelnicu zrušiť do roka

23.10.2012
0
Ministerstvo vnútra plánuje strelnicu zrušiť do roka - Strelnica2
Páčil sa vám článok?

Pripravenosť zrušiť strelnicu, ktorá obyvateľom mestskej časti Rusovce strpčuje život, pre Bratislavské noviny potvrdilo ministerstvo vnútra. Nejde pritom len o snahu vyjsť v ústrety Rusovčanom, ktorých obťažuje hlučná streľba. Hlavným dôvodom je skutočnosť, že pozemky pod areálom sú súkromné, ministerstvo za ne platí státisícové nájmy a z pohľadu verejných financií sa to javí ako neefektívne.

„Pozemky, ktoré sú súčasťou areálu výcvikového strediska ministerstva vnútra v Rusovciach, na ktorých sa nachádzajú stavby v správe ministerstva vnútra, sú vo vlastníctve fyzických osôb. Ročné nájomné sa pohybuje v stovkách tisícoch eur a je pravdepodobné, že sa bude zvyšovať, pretože vysporiadanie vlastníckych vzťahov k pozemkom v tejto oblasti nie je ukončené. Výkup pozemkov, vzhľadom na úsporné opatrenia štátneho rozpočtu neprichádza v tomto období do úvahy. Perspektívne využívanie tohto areálu pre potreby ministerstva vnútra je tiež neudržateľné, nakoľko je podľa informácií ministerstva vnútra táto lokalita v územnom pláne vyčlenená pre výstavbu rodinných domov,“ informovala Natália Hattalová z komunikačného oddelenia ministerstva vnútra.

Využívanie výcvikového strediska v Rusovciach pre výcvik jedného špeciálneho policajného útvaru je podľa N. Hattalovej pre ministerstvo vnútra neefektívne a neudržateľné. Ministerstvo preto uvažuje o zabezpečení výcviku tejto špeciálnej policajnej jednotky v inom obdobnom výcvikovom stredisku v okolí Bratislavy, ktoré má vo svojej správe. O opustení areálu v Rusovciach s postupným obmedzovaním špecifických činností spojených s výcvikom ministerstvo uvažuje v horizonte jedného roka.

(ado)


Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní Bratislavských novín. © 2012 Nivel Plus. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie