Mužovi hrozí za podvod s kúpou domu až 10-ročné väzenie
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave II obvinil zo zločinu podvodu, falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, uzávery, znaku a značky 35-ročného Borisa z Bratislavy. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.
Obvinený muž vyhotovil kúpnu zmluvu na nehnuteľnosť v treťom bratislavskom okrese. Sumu za rodinný dom so záhradou vo výške viac ako 68.000 eur mal kupujúci vyplatiť pri podpísaní zmluvy. Správa katastra pre hlavné mesto SR Bratislava však zistila, že v overovacej doložke zmluvy sa nenachádzajú podpisy oprávnených osôb.
Majitelia predávanej nehnuteľnosti nikdy návrh na vklad a kúpnu zmluvu nepodpísali a ani nemali v úmysle svoj majetok predať, informovala dnes TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ SR v Bratislave Petra Hrášková.
(TASR)