Vyšetrujú kauzu rozinovských vinohradov

3.10.2006
Páčil sa vám článok?

Kauza vinohradov nad železničnou hlavnou stanicou, ktoré mala dostať do vlastníctva rodina podnikateľa a krajského poslanca Alexandra Rozina, je už na stole vyšetrovateľa.

Ten informoval Petra Tatára a Ondreja Dostála z Občianskej demokratickej strany, ktorí ešte vlani v novembri podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu, o začatí trestného stíhania za podvod, že začal v tejto veci trestné stíhanie. P. Tatár a O. Dostál tak urobili na základe zverejnených informácií, podľa ktorých mala rodina Rozinovcov získať do vlastníctva časť bratislavských vinohradov, ktoré v minulosti patrili Výskumnému ústavu vinohradníckemu a vinárskemu. Podľa týchto informácií malo ísť o pozemky, ktoré mali Rozinovci v prenájme, pričom zákon neumožňuje vydržať pozemok, ktorý má niekto v prenájme.

„My sme boli v tejto veci iniciátormi,“ povedal O. Dostál, poslanec v Starom Meste, „teraz je v rukách orgánov činných v trestnom konaní, ako budú postupovať. Neviem preto predpovedať, kedy a ako sa dozvieme výsledok.“ Vyjadril sa však, že začatie trestného stíhania znamená, že vyšetrovateľ našiel v prípade nezrovnalosti, ktoré sú prinajmenšom podozrivé. „Pokiaľ si pamätám udalosti okolo podania nášho trestného oznámenia, pán Rozin sa vtedy vyjadroval, že z našej strany ide len o akési predvolebné aktivity. Rozhodnutie vyšetrovateľa, ktoré sme sa dozvedeli len pred pár dňami, dokazuje, že to nebol žiaden predvolebný ťah,“ dodal O. Dostál.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.