• Naša téma
  • 19.11.2018 16:40

VIDEO a FOTO: Vandali vytrhali a zničili koše pre verejnosť v parku pred PEVŠ!

0 0
Zdroj: bal

Cez víkend z parku pred Panaeurópskou vysokou školou zmizli takmer všetky smetné koše. Nebolo to však jediné miesto. Podobne zničený verejný majetok ľudia nahlásili aj na zastávke MHD na Ružinovskej a na Ľanovej ulici pri obchodnom dome Retro.

Pani Helena P. na sociálnej sieti v sobotu upozornila na mestskú časť Ružinov na to, že v parku pred PEVŠ sa niekto cez víkend poriadne vybúril na košoch. Neostal takmer žiaden. Niektoré chýbajú úplne, z iných ostali len vrchné časti, takže sú nepoužiteľné.  Do diskusie sa postupne zapájali aj iní ľudia a v komentároch písali, kde všade koše po víkende chýbajú. Nebolo to iba už pred spomínaným parkom pred Panaeurópskou vysokou školou, ale tiež na zastávke MHD na Ružinovskej a na Ľanovej ulici pri chodníku. Všetko sú to však ulice Ružinova a nie tak ďaleko od seba. Viacerí ľudia vidia prepojenie medzi týmito prípadmi a  domnievajú sa, že ide o toho istého vinníka. Pani Helena K. do diskusie takisto prispela svojím názorom: ,,Už som písala na MÚ, že také koše, aké dávajú, je zbytočné vyhodenie peňazí. Tie staré plechové vydržali omnoho dlhšie."

Zdroj: bal

Situáciu sme boli preveriť aj my. Verejné koše v parku naozaj chýbali a aj tých pár, ktoré tam, ostali boli zničené. Spýtali sme  sa ľudí, ktorí pravidelne park navštevujú, ako celú túto udalosť vnímajú a čo na to hovoria. 

FOTOGALÉRIA:

vandali zničili koše v parku pri PEVŠ

Ako prvé sme v parku stretli ružinovské psíčkarky, ktoré sem chodia trénovať svojich domácich štvornohých miláčikov. Pre banoviny.sk nám povedali: ,,No určite je to škoda. Hlavne si myslím, že keď tu tie koše dlhšiu dobu nebudú, znečistí sa odpadkami aj samotný park. Keďže ľudia nebudú mať kam vyhodiť smeti, niektorí z nich si iste nebudú dlho hlavu lámať, kam s nimi."

Zdroj: bal

Neskôr sme oslovili aj ružinovské mamičky, ktoré sa chodia väčšinou do parku prechádzať so svojimi malými deťmi. Pre banoviny.sk sa vyjadrila mamička (vľavo) takto: ,,Asi len toľko k tomu celému poviem, že je to katastrofa. Nechápem, kto urobí niečo také a prečo?!"

Zdroj: bal

Ako posledných sme zastavili a opýtali sme sa študentov z Panaeurópskej vysokej školy, ktorí tadiaľto dennodenne chodia na univerzitu​.

Zdroj:

​,,Nevšimli sme si to. Možno aj kvôli tomu, že pri budove školy máme dva vlastné murované vstavané koše," dodali študenti pre banoviny.sk.

Zdroj: bal

​K tejto téme sme oslovili aj Magistrát hlavného mesta, ktorý má predmetný park v správe s otázkou, či o udalosti vedia a ako a kedy budú vzniknutú situáciu riešiť. Na ich vyjadrenie momentálne ešte čakáme. Hneď ako dostaneme odpoveď, vyjadrenie do článku doplníme.

(bal)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.