• Naša téma
  • 08.11.2018 19:32

VIDEO: Ibrahim Maiga sa rozhodol, že tu bude večne - akurát v trochu inej podobe...

0 0
Zdroj: FB Ibrahim Maiga

Herec, spevák a zabávač Ibrahim Maiga sa v súčasnosti objavuje na televíznych obrazovkách v rámci farmárskej šou, ale nedávno sa rozhodol, že si nechá spraviť polovičnú bustu svojej hlavy, aby tu mohol byť aspoň v takejto podobe naveky. Ibi verí, že takto ho raz uvidia aj jeho ešte nenarodené vnúčatá a pravnúčatá.

Ibi sa svojou bustou pochválil najskôr priateľom na sociálnej sieti, ale najnovšie nakrútil aj video, v ktorom vysvetľuje všetky okolnosti vzniku tohto odliatku jeho tváre. Pozrieť si ho môžete tu:

Bratislavské noviny sa skontaktovali aj s autorom spomínaného umeleckého diela - akademickým sochárom a výtvarníkom Slavomírom Gibejom, ktorý Ibiho bustu nazval pracovne Čierna bača podľa dávnej prezývky azda najznámejšieho slovenského černocha. "Ide o reliéfny portrét z alabastrovej sadry. Celý proces mal dve fázy - najskôr sa urobil sádrový odliatok tváre a vlasov, pričom vtedy mal oči zatvorené, ale pri vytváraní busty som mu ich upravil ručným zásahom, aby vyzerali akoby sa na vás pozeral. Povrch bol natretý matným lakom, aby to celé vyzeralo ako imitácia bronzu a busta je poltvárová, aby si ju mohol v interiéri závesiť na stenu. Lebo nie každý má doma vhodný priestor na to, aby si tam vystavil bustu celej hlavy." Na umelcovej internetovej stránke sme sa dozvedeli aj to, že tento typ busty môže buď zdobiť akýkoľvek verejný či súkromný priestor, alebo sa stať predlohou na ďalšie spracovanie. A byť využitý pri výrobe spomienkovej tabule, náhrobného reliéfu alebo na 3D spracovanie. Cena takejto busty sa pohybuje od 1000 do 3000 euro. Nedozvedeli sme sa síce, s akým zámerom si Ibrahim Maiga nechal urobiť svoju sádrovú kópiu, ale vymyslel to celkom dobre. Teraz budeme mať jedného Ibiho na stene jeho bratislavského bytu, aj keď pôjde skutočný Ibi do Mali za svojou rodinou - manželkou a deťmi... 

Zdroj: FB Ibrahima Maigu

​(ars, foto: FB Ibrahima Maigu, video: YouTube)

  


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.