• MS v hokeji 2019
  • 18.05.2019 15:15

Na zastávkach MHD v okolí zimného štadióna sa objavili informátori DPB - spoznáte ich vďaka megafónom!

0 0
Zdroj: FB DPB

V okolí Zimného štadiónu Ondreja Nepelu, Trnavského mýta a tiež na električkovej zastávke Odbojárov smerom do centra mesta nasadil Dopravný podnik Bratislava nových pracovníkov - tzv. informátorov. Ich úlohou je poradiť všetkým prípadným cestujúcim ako sa prostriedkami MHD čo najskôr dostať do cieľa svojej cesty...

Po skončení večerných zápasov zabezpečujeme posilnenie dopravy autobusmi, trolejbusmi a električkami zo zastávok v okolí zimného štadióna, či Trnavského mýta. Naviac, od približne 18 – tej hodiny sa na zastávkach nachádzajú aj informátori DPB, a.s., ktorí radia cestujúcim ako sa dostať čo najskôr tam, kam potrebujú a tiež informujú aj o tom, ako sú posilnené linky MHD.

Svoje stanovištia opúšťajú až po ukončení posledného večerného zápasu a prepravenia cestujúcich tam, kam potrebujú. "O poskytované informácie je veľký záujem. Stretávame sa s pozitívnymi reakciami cestujúcich a s vďakou," povedal predseda predstavenstva DPB, a.s. Michal Dekánek.

Zároveň informátori verejnosť operatívne usmerňujú k prázdnejším častiam vozidiel, aby bola preprava čo najkomfortnejšia. K dispozícii majú niektorí aj megafóny, ktoré slúžia na vyhlasovanie čísla linky a jej cieľa. Ak sa informátori osvedčia, budú nasadzovaní aj v budúcnosti, napríklad pri väčších výlukách MHD.

"Zároveň sme medzi štadiónom a zastávkou Zimný štadión (smerom na Trnavské mýto) doplnili navigačné tabule na linky MHD pre lepšiu orientáciu cestujúcich," dodal Dekánek. 

(ts)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.