SND aj MDPOH v súvislosti s koronavírusom rušia všetky predstavenia

9.3.2020

Zdroj: lb

Páčil sa vám článok?

V súvislosti s výskytom nového koronavírusu a ochorenia COVID-19 ruší Slovenské národné divadlo (SND) s platnosťou od pondelka až do odvolania všetky predstavenia v historickej aj novej budove SND. Aj Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava sa prevenciu šírenia koronavírusu rozhodlo zrušiť všetky divadelné predstavenia v termíne od 9. marca do 22. marca 2020

"K tejto situácii došlo aj v súvislosti s potvrdením nového koronavírusu u jednej zo zamestnankýň SND, ktorá sa zúčastnila koncom februára v Bruseli na hosťovaní Činohry SND s komornou inscenáciou Nepolepšený svätec," uviedla pre TASR Izabela Pažitková, tlačová tajomníčka SND. Návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na predstavenia na nasledujúcich 14 dní, majú požiadať o vrátenie vstupného e-mailom na adrese rezervacie@snd.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC). K žiadosti je potrebné priložiť naskenované vstupenky na refundáciu. "Na žiadosti návštevníkov budeme odpovedať pravdepodobne po 23. marci," dodala s tým, že žiadosť o vrátenie vstupného podľa predchádzajúcich podmienok je potrebné podať najneskôr do dvoch rokov od zrušenia predstavenia, inak nárok na vrátenie vstupného zaniká v zmysle príslušných právnych predpisov.

Zdroj:

​V MDPOH síce žiaden koronavírus potvrdený nemajú, ale ako mestská organizácia preventívne zrušila všetky divadelné predstavenia a akcie pre verejnosť. "Pri zakúpení vstupeniek online bude vstupné návštevníkom vrátené do 15 dní na ich bankový účet. Pri zakúpení vstupeniek v pokladni bude vstupné vrátené po predložení vstupeniek priamo v pokladni MDPOH,"informovala médiá Mgr. Jana Túry z úseku obchodu a marketingu.

(TASR)  

Páčil sa vám článok?