Poctu slobode na Devíne vzdajú Tomáš Klus či Sima Martausová

13.8.2019
Návštevníci koncertu Tribute to freedom - Pocta slobode

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Na bratislavskom hrade Devín sa už po jedenásty raz bude konať koncert Pocta slobode – Tribute to Freedom. Myšlienku podujatia v piatok (16. 8.) podvečer opäť podporia aj hviezdy českej a slovenskej hudobnej scény.

Predstaví sa napríklad český spevák Tomáš Klus s kapelou, slovenská pesničkárka Sima Martausová, český textár, skladateľ a multiinštrumentalista Vlasta Redl či ľudová hudba súboru Ekonóm spolu s Rozkazovačmi z Očovej.

Zdroj: koláž abn

"Je to spôsob, ako sa na jednom z najimpozantnejších historických miest strednej Európy odreagovať pri dobrej hudbe a zároveň si pripomenúť momenty z histórie ako železnú oponu prechádzajúcu pod hradom a najmä demokraciu a slobodu, ktoré máme," poznamenal predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Podujatie Pocta slobode - Tribute to Freedom 2019 sa začne o 18.30 h. Jeho súčasťou je výstava k 30. výročiu pádu železnej opony.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.