FOTO a VIDEO: Speváčka Lina Mayer krstila nové CD - čo ju spája so Zdenou Studenkovou?

3.4.2019

Zdroj: Dáša Šimeková

Páčil sa vám článok?

Stále mladá, ale už celkom populárna slovenská speváčka Lina Mayer má na konte niekoľko rádiových hitov spievaných hlavne po anglicky a najnovšie prichádza na trh so svojím debutovým albumom. V bratislavskej Design Factory ho pokrstila včera za asistencie členov vokálnej skupiny Fragile, v ktorej tiež účinkuje...

Košičanka Karolína Majerníková sa azda prvýkrát dostala do povedomia verejnosti v roku 2007, keď zvíťazila na súťaži Zlatá črievička:

O dva roky neskôr sa objavila aj v televíznej šou Česko Slovensko hľadá SuperStar, kde však do finále nepostúpila. Neskôr sa zúčastnila aj v rôznych iných speváckych súťaží v Čechách aj na Slovensku a dokonca sa objavila ako tanečná partnerka herca Sašu Rašilova v šou Star Dance alias Hvězdy tančí na Českej televízii.

Pod umeleckým menom Lina Mayer nahrala a naspievala niekoľko singlov v anglickom jazyku, ku ktorým nakrútila aj videoklipy. Takto vyzerá napríklad pesnička Personal Sky:      

V roku 2017 jej vyšla skladba Don´t leave me now:

V roku 2019, teda presne 4.4. vychádza jej debutový album nazvaný jednoducho LINA MAYER. Pokrstila ho včera za asistencie kolegov z formácie Fragile na čele s Braňom Kostkom, ktorého je Lina Mayer členkou. Branka na akcii sprevádzala jeho partnerka - herečka Zdena Studenková, s ktorou sa hlavná hviezda večera na pamiatku odfotila. 

Zdroj: Dáša Šimeková

​Krstilo sa symbolicky čriepkami skla, keďže Fragile v doslovnom preklade znamená „krehký“, a tiež, keďže črepiny vraj prinášajú šťastie. 

Slávnostným večerom sprevádzal hostí moderátor Rádia Europa2 Kamil Konkoľ a na uvedenie debutového albumu Liny Mayer do života prišli podporiť mnohé známe osobnosti, medzi nimi herec René Štúr, spevák Tomáš Bezdeda, frontman skupiny Gladiator Miko Hladký, moderátorka a herečka Karin Haydu či spevák Ibrahim Maiga.

Viac fotografií zo včerajšieho krstu v Bratislave nájdete v našej galérii: 

​(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.