• Kultúra
  • 17.02.2019 09:55

VIDEO: Prešporský bál uzatvoril fašiangovú sezónu - kto na ňom dostal Bratislavskú čučoriedku?

0 0
Zdroj: FB M.M.

Do plesového šatu sa v sobotu večer (16. 2.) odela bratislavská Reduta. Priestory tejto reprezentačnej budovy patrili Prešporskému bálu. Súčasťou bálu je už tradične aj udeľovanie Ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka.

Zišli sa na ňom hostia, ktorí dokážu oceniť umenie, bontón a krásu v jej najrôznejších podobách. Na úvod vystúpil muzikálový herec Róbert Halák so skladbou Biele margaréty, ktorú preslávil nezabudnuteľný František Krištof Veselý a tanec novicov v podaní frekventantov kurzov tanečnej školy Jagermajster otvorili bálový večer.

Internetová televízia app.day.tv dokonca odvysielala živý vstup s Martinou Mečiarovou:

Organizátori pripravili bohatý program, k dobrej zábave prispeli domáci aj zahraniční hudobní hostia. Hostia bálu sa zabávali opäť na troch scénach, v hlavnej koncertnej sále, divadelnej sále a chillout scéne. V hlavnej sále sa striedajú Metropolitný orchester Bratislava a Orchester Pavla Zajáčka. Svoje hity ponúkla šarmantná speváčka Kristína, po polnoci bola pripravená spomienka na speváka Karola Duchoňa, ktorého piesne zaspieval Mário Kuly Kollár z Desmodu. Zo susednej Českej republiky prišla na bál známa skupina Buty.

Zdroj: FB S.S.

​Ďalším zahraničným hosťom je diskopopová formácia Bad Boys Blue. Vznikla v roku 1984 v nemeckom Kolíne nad Rýnom a preslávila sa hitmi You're A Woman či Come Back And Stay. Úloha zabávať hostí v divadelnej sále pripadla skupine Kochanski, Funny Fellows či spevákovi Lazarovi a jeho španielskym rytmom. Chill out scénu ovládol orchester Cigánski diabli, Silent Trio a DJ Flebo.

Čestná rada v šestnástom ročníku Ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka udelila ocenenie v kategórii Osobnosť spevákovi a skladateľovi Jankovi Lehotskému, poprednej osobnosti slovenskej hudobnej scény. Jeho meno je spojené so slávnym obdobím skupiny Modus. V kategórii Idea – Počin patrí ocenenie občianskemu združeniu Bratislavské rožky. To si dáva za cieľ ochranu historických a kultúrnych hodnôt Bratislavy, odovzdávanie cenných a zaujímavých informácií i vedomostí ďalším generáciám.

„Na jednej strane je to radosť, lebo je z čoho vyberať, na druhej strane sa tým trocha trápime, najmä počas jesene. Tak tomu bolo aj teraz na sklonku minulého roka. My si aj dlhšie všímame, ako si niektoré naše osobnosti počínajú, častokrát aj také, okolo ktorých spoločenská mienka akoby zbytočne utíchne. Pritom ich tvorba v profesionálnom pôsobení zanecháva hlbokú stopu. Treba si všimnúť, že sú to ľudia, ktorí neustále tvoria, prechádzajú možno aj do iných sfér umenia. To je prípad aj dnešného laureáta Janka Lehotského,“ povedala pre TASR autorka ceny Katarína Rimóczyová.

Rozhovor s Jankom Lehotským:

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.