Chcete si vychutnať argentínske tangá a slovenskú hudbu v exkluzívnom podaní? Na turné vyráže kvarteto Alea
Zdroj: Robert Ragan/aleaband.com
Súbor Alea, ktorý patrí k k najzaujímavejším projektom našej hudobnej scény, vyráža po dlhšej prestávke na svoje slovenské turné. Bratislavským priaznivcom sa predstaví v pondelok 8. októbra.
Súbor ponúka spojenie špičkových interpretov a neopakovateľný mix tradičného a artificiálneho. Na počiatku bola ambícia interpretovať hudbu Astora Piazzollu v sofistikovanom akustickom znení, postupne sa netradičné obsadenie - husle, akordeón, klavír a kontrabas - stalo inšpiráciou pre mnohých slovenských autorov, ktorí súboru šijú skladby na mieru. Tmelom zdanlivo nehomogénneho repertoáru je podľa odborníkov vysoká interpretačná úroveň originálnej zostavy, pripomínajúcej skôr svet jazzu, no hrajúcej s delikátnosťou najlepších klasických interpretov (Boris Lenko - akordeón, Daniel Buranovský - klavír, Stano Palúch - husle, Ján Krigovský - kontrabas). Na koncertoch v Bratislave, Skalici a v Banskej Bystrici zaznie hudba Astora Piazzollu a skladby Petra Zagara a Stanislava Palúcha.
V Bratislave sa koncert Alea koná už v pondelok 8.10. o 19.00 h. v Pálffyho paláci na Zámockej. Predaj vstupeniek je na mieste hodinu pred koncertom (vstupné 5 a 3 eurá).
V Skalici vystúpi súbor v Jezuitskom kostole 10.10. o 17.00, vstup je voľný, v Banskej Bystrici zahrá 16.10. o 17.30 h na Konzervatóriu J. L. Bellu (vstupné 3 eurá).
(ts, ms)