Na Hlavnom námestí budú Trhy cechov

13.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

Posledný septembrový víkend sa v historickom jadre Bratislavy bude niesť v znamení trhov a umenia tradičných mestských cechov. V poradí tretie tohtoročné Trhy cechov budú v sobotu 26. a v nedeľu 27. septembra na Hlavnom a Františkánskom námestí vždy od 15. do 20. hodiny.

Podujatie má byť vyvrcholením tohtoročného Kultúrneho leta, ktoré patrilo z pohľadu organizátorov, ako aj návštevníkov Bratislavy k tým najúspešnejším.

Bratislavčania, ktorí počas víkendu „zablúdia“ do centra mesta, si budú môcť prezrieť prácu zručných remeselníkov a ich výrobky z prútia, kože, šúpolia, dreva či hliny. Vyhrávať budú skupiny Schrammel Quartet, Ragtime Jazz Band, Piešťanský diexeland a Funny Fellews.

Na Františkánskom námestí budú bratislavskí obchodníci ponúkať husacinu, lokše, cigánsku pečienku, moravské koláče, pečené gaštany a ďalšie dobroty. Chýbať nebude ani burčiak, ktorý neodmysliteľne patrí k Bratislave ako jednému z centier vinohradníctva na Slovensku. Zostáva veriť, že tentoraz bude bratislavským Trhom cechov priať aj počasie, ktoré sa počas uplynulých dvoch víkendov správalo nevľúdne.

(brn)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.