Riaditeľka Gymnázia na Pankúchovej: Takto sme dokázali obstáť v konkurencii

7.5.2017
0
Riaditeľka gymnázia na pankúchovej: takto sme dokázali obstáť v konkurencii - Pankúchova_6_01
Páčil sa vám článok?

Treba sa prispôsobiť podmienkam, ktoré vyžaduje spoločnosť. Aj taká je filozofia vedenia Gymnázia na Pankúchovej ulici v bratislavskej Petržalke, ktoré svojou študijnou ponukou dokáže od začiatku fungovania školy prilákať žiakov.

„Voľakedy sme mali 700 žiakov, teraz máme 500. Počet žiakov išiel ale dole celkovo. Svoju úroveň si však musíte udržať, čiže musíte mať žiakov kvalitných, preto sme menili zameranie školy,“ hovorí riaditeľka Ľubomíra Kováčová.

Škola začínala so zameraním na matematiku a fyziku, biológiu a chémiu, isté obdobie bola zameraná aj na telesnú výchovu a šport. Neskôr sa rozhodla pre ekológiu a cudzie jazyky. Ide najmä o anglický jazyk, pri ktorom ponúka žiakom možnosť urobiť si popri maturite aj štátnice. Okrem toho sa vyučuje aj nemecký a francúzsky jazyk.

Riaditeľka je hrdá na to, že škola dokázala obstáť v  konkurenčnom boji s neďalekým gymnáziom na Haanovej ulici. Školy začali fungovať zhruba v rovnakom čase, „Haanova“ však podľa Kováčovej často akoby len kopírovala myšlienky a nápady vo vzdelávacom procese. „Keď máte dve gymnáziá vedľa seba, tak je určite predpoklad, že sa časom muselo niečo vykryštalizovať,“ myslí si Kováčová. Susedné gymnázium začalo mať postupne aj menej žiakov a pred niekoľkými rokmi zaniklo. Pedagógov i žiakov prebralo Gymnázium na Pankúchovej ulici.

(TASR, Foto: archív)

Páčil sa vám článok?