• Kultúra
  • 30.11.2016 13:36

Ružinovčanom zaspievajú koledy deti z Chorvátska

0 0
Ružinovčanom zaspievajú koledy deti z chorvátska - deti chorvatsko

Vianočné piesne napísané chorvátskymi skladateľmi a textármi, známe koledy, ale i kapustnica. Na to všetko sa môžu tešiť Ružinovčania už zajtra (piatok) o 19.00 hod. v Dome kultúry Ružinov. Mestská časť spolu so spoločnosťou Cultus Ružinov pre nich pripravili Vianočný koncert v podaní 50-členného detského chorvátskeho zboru.

Deti z Ribnjaku je jeden z najznámejších a často oceňovaných detských zborov v Chorvátsku. Koncertoval v Ríme, Viedni, Budapešti, Prahe či v Sarajeve. Má viac ako tridsaťročnú tradíciu a vo svojom repertoári spája medzinárodné popové piesne s tradičnými chorvátskymi. Ružinovčania sa počas ich koncertu môžu tešiť  nielen na vianočné melódie napísané chorvátskymi skladateľmi a textármi, ale aj na známe koledy.

Spev detského zboru umocní Orchester Maestra Alana Bjelinskiho pod taktovkou Nancy Atanasov Premelč. Predstavia sa aj chorvátski sólisti - Ksenija Erkera a Ricardo Luque. Večerom bude sprevádzať známa chorvátska televízna moderátorka Karmela Vukov Čolić.

Vstupenky na koncert si môže zdarma vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove u informátora v DK Ružinov, každý deň od 7:00 do 19:00. Počet lístkov na osobu sú dva kusy, kapacita je obmedzená. Po koncerte čaká na všetkých hostí kapustnica a čaša vína.

Podujatie sa koná pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Chorvátskej republiky, Veľvyslanectva Chorvátskej republiky, mesta Záhreb a Turistickej kancelárie v Záhrebe.

(ts, ms Foto: ruzinov.sk)

 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.