Medická záhrada opäť ožije moderným cirkusovým umením
Medická záhrada opäť ožije moderným cirkusovým umenímq - Cirkulart
Bratislavský "Central park" bude opäť po roku hostiť medzinárodnú prehliadku divadla a moderného cirkusu. Festival nového cirkusu Cirkul'art 2012 sa uskutoční v Medickej záhrade od 18. do 20. mája 2012. Divákom predstaví nielen aktuálne cirkusové výrazové prostriedky, humor, sebairóniu, emócie, ale aj romantickú rozprávkovosť.
"Počas troch májových dní sa za každého počasia stretnú noblesné cirkusové emócie umelcov až z 18 krajín sveta," potvrdil riaditeľ festivalu Pavol Kelley.
KAM V BRATISLAVE: Cirkul'art 2012
Ambasádorom aktuálneho ročníka je improvizátor, herec, komediant a humorista Juraj Kemka, ktorý bude divákov sprevádzať aj otváracím gala programom. Cirkul'art 2012 prinesie do hlavného mesta súčasnú klauniádu, divadlo, ale aj seriózny poetický nový cirkus. Dramaturgiu festivalu dopĺňajú rôzne workshopy, tréningové centrum, či množstvo hudobných, bábkových a pouličných atrakcií. Viac ako 90 percent vystúpení je pre návštevníkov prístupných zadarmo. Exkluzívne Top produkcie (predstavenia, ktoré budú počas festivalu iba jedenkrát) si môžu návštevníci pozrieť v moderne upravenom cirkusovom šapito. Novinkou pre divákov sú vstupenky zasielané e-mailom.
Bratislava sa projektom súčasného cirkusu už po druhý raz pripája k slávnym svetovým metropolám. Prvý ročník festivalu Cirkul'art prišla do Bratislavy podporiť aj legenda československej modernej klauniády Bolek Bolívka.
(TASR)