M. Valihora k nám pozval Tower of Power

19.7.2011
0
Páčil sa vám článok?

Uznávaný slovenský bubeník Martin Valihora, organizátor série jazzových večerov nazvaných One Day Jazz Festival, pozval na Slovensko svetovú lahôdku hudobného neba - jazzfunkovú kapelu Tower of Power. Kalifornská formácia z Oaklandu len pred mesiacom potvrdila, že prvý slovenský koncert predsa absolvuje.

"Som s nimi v kontakte od roku 2008. Odvtedy sa dohadujeme, že by prišli na Slovensko. Je to 40-ročná svetová legenda, už 40 rokov je na scéne," potvrdil pre TASR Valihora, ktorý využil fakt, že americká hviezda Tower of Power je momentálne na turné v Európe a do Bratislavy to nemá ďaleko.

"Je to groovová muzika, spievaná, veľmi prístupná aj širšiemu obecenstvu. V Amerike mali veľa komerčných hitov, u nás na Slovensku odznie vôbec po prvý raz," komentoval Valihora klubový koncert kapely, na ktorej vyrastal. "Vyrástla na nej väčšina muzikantov niekoľkých generácií, je to hudobný počin, oslava pre nás všetkých. Tešíme sa, že ich tu môžeme uvítať."

Tower of Power existujú od roku 1968, doteraz vydali viac než 20 albumov, do Bratislavy prídu v desaťčlennej, takmer pôvodnej zostave. Nebude chýbať bubeník David Garibaldi, basgitarista Francis Rocco Prestia či baritone-saxofónista Stephen Kupka. Pre slovenské publikum chystajú veľkú funkovú šou. "Majú vynikajúceho černošského soulového speváka," doplnil Valihora.

Fanúšikovia jazzu, funku a soulu si Tower of Power vypočujú vo štvrtok 21. júla v priestoroch Majestic Music Clubu. "Zažijú ich v bezprostrednej blízkosti, tak, ako som to zažil ja počas mojich štúdií v Bostone, kde sme sa s Oskarom Rózsom boli na nich pozrieť v klube, a bol to pre nás úžasný zážitok," dodal Valihora, ktorý sa v rámci One Day Jazz Festivalu predstaví ešte pred svetovou legendou. Opäť vystúpi s projektom RetroACT EXperience. Repertoár inštrumentálneho tria Valihora (bicie), Oskar Rózsa (basa) a Eugen Vizváry (klávesy) prinesie retro zvuky postavené na starých funkových groovoch.

(TASR)

Páčil sa vám článok?