Infektológ Sabaka: Čakanie na vlnu skočilo, pacienti pribúdajú

20.9.2021

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Infektológ Peter Sabaka prináša smutné správy z covid oddelenia. Podľa jeho slov, infekčné oddelenia sa zapĺňajú a pacienti všetkých vekových kategórií pribúdajú v slovenských nemocniciach. Lekár to uviedol na sociálnej sieti.

Infektológ z bratislavských Kramárov Peter Sabaka dnes  upozornil, že čakanie na vlnu skončilo. Konštatoval, že pacienti v nemocniciach pribúdajú, aj keď v Bratislave zatiaľ nie tak rýchlo ako v iných častiach Slovenska.

"Ráno som začal prekladom pacienta na JIS. Čerstvý 70-tnik, diabetik a neočkovaný. V liečbe má vsetko o čom vieme že pomáha a ešte aj to o čom aspoň dúfame, že pomáha)," povedal známy infektológ a dodal, že tento pacient potrebuje vysokoprietokový kyslík, ktorý mu dávajú naplno a dúfajú, že to bude stačiť. Ďalší stupienok je podľa jeho slov až pľúcna ventilácia.

"Pritom prežívam deja vu zo Septembra 2020. Na oddelení je 12 pacientov od 30 do 85 rokov. Očkovaní sú len dvaja a aj tí sú na tom možno najlepšie," spresnil Sabaka, ktorý pripomína, že história, ktorej sme mohli zabrániť, sa opakuje a drvivá väčšina úmrtí bude zbytočných. "Ak by som patril k ľudom verejne spochybňujúcim význam a bezpečnosť očkovania, začal by som si spytovať svedomie," dodal na záver.

Lekár Peter Sabaka bol nedávno ocenený aj štátnou cenou Jozefa Miloslava Hurbana. "Zdravotníci si ocenenie určite zaslúžia. Rovnako si ho zaslúžia aj vedci a odborníci bojujúci po ich boku. Rozhodne si nemyslím, že si toto ocenenie zaslúžim viac ako ktorýkoľvek z nich. Som ale veľmi hrdý, že ho môžem prebrať za všetkých zdravotníkov s vďakou a pokorou.," povedal k oceneniu Sabaka.

(Nc)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie