Denný nárast počtu prípadov nákazy koronavírusom prekročil 50 - Matovič avizuje sprísnenie opatrení

9.7.2020

Zdroj: Matúš Husár

Páčil sa vám článok?

Na Slovensku za stredu pribudlo 53 nových prípadov, pričom počas stredy laboratóriá otestovali 2284 vzoriek. Celkovo sa na Slovensku nakazilo koronavírusom už 1 851 ľudí.

"53 nových prípadov. Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ,"  takto reagoval včera na svojom facebooku na rastúci počet prípadov premiér Matovič. Z 53 nových prípadov je 14 z Prešovského kraja, 12 z Košického kraja, 11 z Bratislavského kraja. V Žilinskom kraji evidujú desať, v Trnavskom kraji tri, v Nitrianskom kraji dva prípady a v Trenčianskom kraji jeden nový prípad.

Pôvod infekcie koronavírusu u nových nakazených Slovákov je opäť zo zahraničia. Povedal to po rokovaní vlády minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Dosiaľ sa vykonalo 223.778 testov, pričom počas stredy laboratóriá otestovali 2284 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1477 ľudí, v stredu pribudli štyria vyliečení pacienti.

Hospitalizovaných je desať osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient. Na Slovensku počas stredy nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28. Sedemdňový kĺzavý medián je aktuálne na hodnote 20.

(nc)

Páčil sa vám článok?