Domáca karanténa je spustená, aj keď zatiaľ iba na Androide a cez priechod Petržalka - Berg

23.5.2020

Zdroj: FB Slováci v štátnej karanténe

Páčil sa vám článok?

Domáca karanténa je spustená, avšak dá sa zatiaľ stiahnuť iba do smartfónov s operačným systémom Android. A prejsť na Slovensko sa dá od sobotného večera zatiaľ iba cez hraničný priechod Petržalka - Berg. Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) o tom informoval na sociálnej sieti.

„Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať, teda spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Googlu,“ uviedol Matovič. Premiér zároveň avizuje, že je aplikácia zatiaľ prístupná iba pre telefóny s operačným systémom Android a prejsť do domácej karantény sa dá iba cez hraničný priechod Berg. „O pridaní ďalších priechodov bude Policajný zbor postupne informovať,“ doplnil Matovič.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

​Diaľničný hraničný priechod Jarovce - Kittsee bol okolo siedmej večer opäť prejazdný...

Zdroj: M.Š.

​Situácia na hraniciach sa čiastočne upokojila...

Zdroj: M.Š.

"​Premávka na hraničnom diaľničnom priechode Jarovce - Kittsee bola obnovená. Po zdržaní spôsobenom repatriantmi, ktorí sa dožadovali vstupu na Slovensko z dôvodu avizovanej aplikácie, fungujú opätovne všetky tri hraničné priechody smerujúce do Bratislavy z Rakúska," informovalo večer Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti.

Podmienky domácej karantény zostávajú rovnaké s tým rozdielom, že repatriant podpíše navyše jedno vyhlásenie, čím zoberie na vedomie, že aplikácia zatiaľ nie je autorizovaná spoločnosťami Apple a Google, a tým preberá aj riziko. Okrem toho premiér avizuje od nedele (24. 5.) rovnakú možnosť pre všetkých, ktorí sa momentálne nachádzajú v štátnej karanténe.

Zdroj: M.Š.

Spustenie domácej karantény očakávali repatrianti pôvodne v piatok (22. 5.), keď sa ich väčší počet dostavil na hraničný priechod Jarovce - Kittsee. Niektorí z nich blokovali premávku, čo spôsobilo zdržanie na hraniciach s Rakúskom.

Základnými podmienkami na absolvovanie karantény v domácej izolácii je smartfón s kamerou a určovaním polohy, nonstop wifi pripojenie alebo dostatok mobilných dát a dostatočný mobilný signál na mieste izolácie. Občan musí v domácej izolácii absolvovať test na COVID-19. Počas domácej izolácie občan ani ostatní členovia domácnosti nemôžu opustiť miesto izolácie.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.