Národný beh Devín - Bratislava sa pre pandémiu neuskutoční v plánovanom termíne

26.3.2020
Beh Devín - Bratislava

Zdroj: tasr

Páčil sa vám článok?

Najstaršie atletické podujatie na Slovensku - 73. ročník Národného behu Devín – Bratislava - sa neuskutoční v plánovanom termíne 19. apríla. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu.

Na beh sa už pritom doteraz prihlásilo vyše 1000 bežcov. Informuje o tom organizátor pretekov Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta na svojom webe.

Tento krok odôvodňuje STaRZ vyhlásením mimoriadnej situácie vládou SR pre pandémiu nového koronavírusu a rozhodnutím bratislavského magistrátu. "Z dôvodu preventívnych opatrení sa 73. ročník Národného behu Devín - Bratislava neuskutoční v plánovanom termíne. O ďalších krokoch budeme informovať v najbližšom čase," spresnila mestská organizácia.

STaRZ pre situáciu okolo nového koronavírusu do odvolania uzatvoril aj všetky svoje prevádzky, ako Zimný štadión Ondreja Nepelu, plaváreň Pasienky, sauny Delfín a Rosnička, Fit STaRZ či Areál zdravia Zlaté piesky. Pozastavené sú aj hokejové, krasokorčuliarske a plavecké tréningy klubov.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.