GP podala pre určenie volebných obvodov osem protestov prokurátora, týkajú sa aj Bratislavy

7.8.2026
0

Zdroj: TASR - Maroš Herc

Generálny prokurátor Maroš Žilinka
Páčil sa vám článok?

Generálna prokuratúra (GP) SR podala v súvislosti s určením volebných obvodov celkovo osem protestov prokurátora, a to proti piatim uzneseniam mestských zastupiteľstiev a trom uzneseniam zastupiteľstiev samosprávnych krajov.

Urobila tak na základe podnetov od verejného ochrancu práv. Na sociálnej sieti o tom informoval generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Päť protestov mestských zastupiteľstiev sa týka miest Michalovce, Topoľčany, Bardejov, Košice a Bratislava. Protesty proti uznesenia zastupiteľstiev samosprávnych krajov sa týkajú Bratislavského, Trnavského a Prešovského kraja. GP podala protesty proti uzneseniam o určení volebných obvodov „z dôvodu porušenia volebného zákona, nakoľko ich určením došlo k narušeniu princípu rovnakej váhy hlasu každého voliča medzi volebnými obvodmi,“ uviedol Žilinka.

(TASR)

Páčil sa vám článok?