• História
  • 08.05.2018 09:01

Prečo sme si zbúrali cukrovary? Dozviete sa to na prednáške v Kunsthalle

0 0
Cukrovar
Zdroj: Kunsthalle Bratislava

Ako a prečo sme si na Slovensku zlikvidovali cukrovary, to sa možno dozvedieť na prednáške Cukroví baróni a ich odkaz.

Uskutoční sa v stredu 9. mája o 18. hodine v Kunsthalle Bratislava (KHB) ako sprievodná aktivita k výstave slovenskej umelkyne Ilony Németh Eastern Sugar. Tá ponúka komplexný pohľad na osud jedného segmentu potravinárskeho priemyslu – cukrovarov. Je to príbeh podnikov pôvodne štátnych a prosperujúcich, postupne privatizovaných, tunelovaných a dnes nenávratne zničených.

O histórii a rozvoji cukrovarníctva na Slovensku bude hovoriť kurátor výstavného projektu Múzeum cukru v KHB Miroslav Eliáš. Na prednáške s voľným vstupom prezradí, že od 19. storočia cukrovary ako jeden zo symbolov priemyselnej revolúcie a ich produkt "biele zlato" tvorili základ bohatstva buržoázie a šľachty. Tiež o fungovaní cukrovarov v minulosti, aj o tom, čo nám po nich zostalo v podobe kultúrneho dedičstva a aký význam v rozvoji spoločnosti zastávali.

Eliáš (1982) je múzejník, historik a spisovateľ. Vyštudoval muzeológiu na Katedre ekomuzeológie Fakulty prírodných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Štiavnici (2006) a následne obhájil rigoróznu prácu na tému Environmentálny manažment múzejných zariadení (2009). Pôsobil ako kultúrny referent v Mestskom kultúrnom stredisku v rodných Šuranoch. Od roku 2007 je správcom tamojšieho Mestského múzea, ktoré spoluzaložil. Podieľal sa na založení Múzea rodu Forgách v Kaštieli Jelenec pri Nitre, kde je súčasne autorom a garantom stálej expozície.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.