Počas Európskeho týždňa mobility môžete vyhrať ročnú električenku

17.9.2025
0

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Páčil sa vám článok?

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa do aktuálneho ročníka Európskeho týždňa mobility (ETM) zapája súťažou pre cestujúcich. Viac nám prezradila hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy Eva Vozárová.

Súťaží každý, kto cestuje s elektronickým lístkom. Organizátor IDS BK – Bratislavská integrovaná doprava (BID) - vypísal súťaž, do ktorej je zapojený každý cestujúci, ktorý od 16. do 22. septembra 2025 pocestuje v IDS BK s elektronickým lístkom.

"Súťažia nielen cestujúci, ktorí si počas týždňa mobility zakúpia akýkoľvek jednorazový cestovný lístok platný v IDS BK (s výnimkou batožinového lístka), mysleli sme aj na pravidelných cestujúcich, ktorí majú predplatný cestovný lístok, teda električenku. Automaticky sú zapojení tí, ktorí majú električenku platnú minimálne jeden deň v danom týždni. Pritom električenka bude zaradená do súťaže toľkokrát, koľko dní platnosti má počas ETM," uviedla Vozárová.

Súťaž sa týka len elektronických lístkov, pričom je jedno, či si ich cestujúci kúpi na čipovú kartu, v mobilnej aplikácii IDS BK alebo na platobnú kartu. Zapojení sú aj cestujúci, ktorí si lístky kupujú prostredníctvom „TAPNI SA“. Do súťaže nie sú zaradení cestujúci s SMS lístkom ani so SeniorPasom. Výhodou je, že cestujúci nemusia nič posielať, ani sa nikam prihlasovať. Do súťaže sú zaradení automaticky.

Ročnú električenku získajú až traja cestujúci

Súťaží sa o ročný sieťový predplatný cestovný lístok vrátane zóny 190. Električenka tak bude platná v celom systéme IDS BK, vrátane linky medzi Bratislavou a rakúskym Hainburgom. Vyžrebovaní budú traja cestujúci. Žrebovanie sa uskutoční dňa 15. októbra 2025, následne organizátor súťaže skontaktuje výhercov.


Stretnete ich aj na podujatí Ministerstvo dopravy SR deťom

V rámci ETM budú 19. septembra zástupcovia Bratislavskej integrovanej dopravy súčasťou podujatia s názvom Ministerstvo dopravy SR deťom. Podujatie sa uskutoční na parkovisku ministerstva dopravy (roh ulíc Žilinská a Námestie slobody), kde bude inštalované mobilné detské dopravné ihrisko.

BID na podujatí predstaví aktivity v rámci projektu Active2Public Transport, ktoré majú za cieľ lepšie prepojenie verejnej dopravy s cyklistikou a pešou chôdzou. Deti si budú môcť vyskúšať skladací bicykel. Ide o jeden z bicyklov, ktoré využívajú dobrovoľníci v rámci aktivity Doprajte svojmu autu oddych!

(ms)

Páčil sa vám článok?