Rakúsko od polnoci zavedie kontroly na hraniciach so Slovenskom

28.9.2022
0

Zdroj: archív J.G.

Páčil sa vám článok?

Rakúsko od polnoci zo stredy na štvrtok (29. 9.) zavedie kontroly na hraniciach so Slovenskou republikou. Pre tlačovú agentúru APA to v stredu ráno povedal hovorca rakúskeho ministra vnútra Gerharda Karnera.

Česká vláda v pondelok z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie schválila nariadenie o dočasnom zavedení kontrol na štátnej hranici so Slovenskom. Platiť začne o polnoci zo stredy na štvrtok. Nariadenie je v prvej fáze schválené na desať dní, potom česká vláda rozhodne o možnom predĺžení.

Šéf rakúskeho rezortu vnútra Karner v stredu v relácii "Journal um Acht" rozhlasovej stanice Ö1 priblížil, že Rakúsko zavedie kontroly na hraniciach so SR taktiež z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie. 

"Je nevyhnutné zareagovať skôr, než zareagujú prevádzači," povedal Karner. Ako ďalej uviedol, väčšina nelegálnych migrantov prichádza do Rakúska cez hranice s Maďarskom. Rakúski policajti budú podľa jeho slov kontrolovať predovšetkým dodávky a väčšie vozidlá, pri ktorých hrozí väčšie riziko prepravy nelegálnych migrantov.

Vozidlový park správcu komunikácií v Bratislavskom kraji sa rozrastie o osem nových vozidiel

Autá budú slúžiť na zimnú aj bežnú údržbu. „Doteraz využívaná technika župnej cestárskej spoločnosti už nevyhovovala požiadavkám doby. Mnohé nákladné vozidlá so sypacími nadstavbami a radlicami boli zastarané. Opravovať ich už bolo nerentabilné a neefektívne. Preto sme sa rozhodli zakúpiť nové. Vďaka tomu bude zimná aj letná údržba kvalitnejšia,“ vyhlásil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

​(tasr)

Páčil sa vám článok?