Na diaľnici D2 v Bratislave štartuje ďalšia etapa opravy mosta Lamač

21.5.2022
OPRAVY MOSTA LAMAČ

Zdroj: ndsas.sk

Páčil sa vám článok?

Na diaľnici D2 v Bratislave sa začína ďalšia etapa opravy mosta Lamač. Tentoraz v smere z hlavného mesta do Malaciek. Rozdelená bude do viacerých fáz, prvú spúšťajú v sobotu ráno do nedele (22. 5.). Cez víkend budú osádzať dopravné značenia a presmerujú dopravu. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojom webe.

Od pondelka (23. 5.) do 19. júna budú následne rozširovať vozovku za mostom v smere k Tunelu Sitina. To umožní riešiť dopravu spôsobom dva plus dva pruhy. Komplexná oprava mosta v smere z Bratislavy do Malaciek odštartuje 20. júna a potrvá do konca augusta.

"Premávka bude obmedzená, lebo jazdné pruhy budú v zúženom profile a bude tu znížená rýchlosť. Nevyhneme sa tvorbe určitých kolón. Myslíme si však, že to bude v pohybe a premávka nebude stáť," skonštatoval Milan Pilip z Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave. Upozornil, že problém môže nastať, ak dôjde k dopravnej nehode. NDS spolu s políciou apeluje na vodičov, aby dodržiavali značenie, ktoré ich bude informovať o smere jazdy aj o povolenej rýchlosti.

"Z dôvodu opravy ľavého mosta na diaľnici D2 v úseku medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina bude od 08.00 hod dňa 21.05.2022 (sobota) do 22.05.2022 (nedeľa) prebiehať príprava a osádzanie I. etapy dopravného značenia.
Od pondelka (23.05.2022) dôjde v uvedenom úseku k zúženiu šírky jazdných pruhov a zníženiu rýchlosti v oboch smeroch," spresnila krajská polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook Polícia SR_Bratislavský kraj

Komplexnou opravou mosta, ktorý sa nachádza na diaľnici medzi križovatkou Lamač a bratislavským Tunelom Sitina, chcú predĺžiť jeho životnosť. Opravu budú realizovať nielen na moste, ale aj pod ním. Pracovať sa bude 12 až 24 hodín, sedem dní v týždni, cez víkendy a aj v noci. Minulý rok rekonštruovali most v opačnom smere. Cena za opravu celého mosta vrátane minuloročných prác je 1,3 milióna eur bez DPH.

(TASR)

Páčil sa vám článok?