Na prevádzku linky číslo 22 sa zložili viacerí

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Od začiatku októbra jazdí na Kramáre autobusová linka číslo 22. Miestne zastupiteľstvo v Dúbravke pri zabezpečovaní tohto spoja myslelo na starších obyvateľov, ktorí cestou na Kramáre museli prestupovať.

Zmenou trasy linky č. 22 sa dosiahlo priame spojenie Dúbravky a Kramárov, ako aj kapacitné posilnenie v úseku Dúbravka - Patrónka v čase najvyšších prepravných nárokov. „Dostali sme prísľub, že na uľahčenie prepravy starších osôb a osôb so zníženou schopnosťou pohybu bude na tejto linke premávať aj nízkopodlažné vozidlo, ktoré bude v cestovnom poriadku označené príslušnou značkou,“ uviedol starosta Dúbravky Peter Polák. Ako dodal, časť linky z Devínskej Novej Vsi do Dúbravky je platená z mestského rozpočtu, časť po hypermarket Tesco platí tento obchodný dom a 530-tisíc korún na trasu k trom nemocniciam na Kramároch až po Národný onkologický úrad dala mestská časť Dúbravka. Ide o skúšobnú prevádzku a starosta Devínskej Novej Vsi prisľúbil podieľať sa na týchto nákladoch. „Ak bude dosť cestujúcich, bude linka premávať naďalej,“ konštatoval P. Polák. „Hneď na druhý deň po zmene trasy nám telefonicky poďakovali zamestnanci z Kramárov, ktorým sa takto zjednodušila cesta do práce.“

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.