• Doprava
  • 21.02.2019 09:32

Ranná zrážka trolejbusu a chodca: Vodič jej už nedokázal zabrániť

0 0
Nehoda trolejbusu MHD 201 na Račianskom mýte
Zdroj: nc

V hlavnom meste dnes ráno na Račianskom mýte došlo k dopravnej nehode, ktorá spôsobila zablokovanie dopravy vrátane viacerých liniek električiek.

Dnes ráno krátko po 8-mej hodine došlo na križovatke na Račianskom mýte so Šancovou v smere na Hlavnú stanicu k dopravnej nehode trolejbusu a chodca, ktorá spôsobila zablokovanie dopravy vrátane viacerých liniek električiek.

O vzniknutej situácii nás informovala hovorkyňa Dopravného podniku Adriana Volfová. "Chodec náhle vošiel do jazdnej dráhy vodičovi trolejbusu linky č. 201, ktorý pre krátku vzdialenosť, už žiaľ, nedokázal zrážke zabrániť. Vodič ihneď kontaktoval dispečing DPB, a.s., ktorý na miesto vyslal dispečerskú hliadku a zabezpečil na miesto príchod polície a RZP."

Ďalej dodala, že udalosť je aktuálne v štádiu riešenia políciou a nikto v trolejbuse zranený nebol. 

Zdroj: nc

Zdroj: nc

Zdroj: nc

Jeden pruh v križovatke v smere z Trnavského mýta na Hlavnú stanicu trolejbus zablokoval a spôsobil zápchu. Problémom bolo prejsť z Radlinského na Račiansku a križovatkou neprešli ani električky. 

Od 8:23 do 8:38 stála premávka električiek liniek č. 3, 5 a 7 na Račianskom mýte smer centrum, po príjazde RZP od 8:31 do 8:34 obojsmerne.

(nc)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.