• Doprava
  • 06.12.2018 16:30

Centrom mesta začala dnes popoludní jazdiť vianočná električka

0 0
Zdroj: DPB

Ulicami centra Bratislavy začala dnes jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorila o 16.00 h mikulášskou jazdou a previezť sa ňou budú môcť ľudia zadarmo až do 30. decembra. Tohtoročná téma vianočnej električky sa nesie v stvárnení biblického príbehu narodenia Ježiša.

Verejnosť sa bude môcť previezť vianočnou električkou denne až do 30. decembra podľa osobitného cestovného poriadku s výnimkou 24. a 25. decembra, keď premávať nebude. Jazdiť bude v 30-minútových intervaloch. V pracovné dni a počas Druhého sviatku vianočného (26. 12.) od 16. do 20. a počas víkendov od 10. do 20. hodiny. Stanovište vianočnej električky bude na vyzdobenej zastávke SND na Jesenského ulici. Jej jazda povedie trasou SND – Námestie SNP – tunel – Most SNP – SND.

Zdroj: DPB

,,Exteriér vozidla pripomína synonymum Vianoc - mesto Betlehem, kde sa narodil Ježiš Kristus. V zadnej časti interiéru vozidla sú jasličky s postavami svätej rodiny - Ježiša, Márie a Jozefa, troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli malému Ježiškovi pokloniť a priniesť mu dary s anjelmi, pastiermi a zvieratkami," informovala o tom hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Zdroj: DPB
Zdroj: Bm

Vianočná električka bude premávať aj mimo svojej určenej trasy, každú decembrovú sobotu bude vypravená na inú električkovú radiálu, kde urobí okružnú jazdu. Na osvetlenie vozidla sa použilo 30 svetelných reťazí s celkovou dĺžkou 672 metrov, električku tak rozžiarilo 2680 svetielok, z toho 560 v interiéri vozidla ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov.

(bal)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.