• Doprava
  • 25.10.2018 10:11

Pripravte sa na dopravné peklo: V piatok uzavrú v Bratislave diaľničný obchvat!

0 0
Kolóny na diaľnici
Zdroj: TASR

Polícia v Bratislave upozorňuje vodičov na rozsiahle dopravné obmedzenia, s ktorými je potrebné rátať v priebehu piatka 26. októbra. Na návštevu totiž priletí francúzsky prezident Emmanuel Macron s delegáciou. Pri jej presune z letiska do centra mesta a späť úplne uzavrú diaľničný obchvat i niektoré ďalšie ulice.

V súvislosti s návštevou francúzskej delegácie musia vodiči rátať s viacerými dopravnými obmedzeniami, ktoré sa budú týkať najmä širšieho centra Bratislavy ako aj hlavných príjazdových ciest. Dopravné  obmedzenia budú prebiehať nasledovne:

  • v čase od 11:00 h dôjde k obmedzeniu v premávke pri presune delegácie z bratislavského letiska. Dôjde k uzatvoreniu diaľničného obchvatu D1 a to v úseku od Zlatých pieskov po Most SNP (teda obchvat aj cez Petržalku), ďalej Einsteinovej, Staromestskej ulice a Hodžovho námestia. Tieto obmedzenia budú trvať približne do 11:30 h
  • V čase cca. od 12:15 h do 12:45 h bude uzatvorené Hodžovo  námestie a Palisády v oboch smeroch v úseku  po Bratislavský hrad,
  • V  čase cca od 14:15 h do 14:45 h budú opäť uzatvorené Palisády, Hodžovo nám. Suché mýto, Námestie SNP, Špitálska, Štúrova a Jesenského ulica,
  • v čase cca od 17:00 h do 17.30 h budú uzatvorené: Uršulínska ulica, Námestie SNP, Suché mýto, Hodžovo námestie, Staromestská ulica, Most SNP, Einsteinova ulica a diaľničný obchvat v smere na Trnavu. 

"Vodičov, ktorí plánujú na príchod do Bratislavy využiť diaľnicu D1, žiadame, aby, ak je to možné, tak spravili v čase najneskôr do cca. 10:00 h, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice v čase po 12:00 h. V popoludňajších hodinách žiadame vodičov, ktorí budú chcieť na opustenie Bratislavy využiť diaľnicu D1, aby tak spravili v čase najneskôr do cca. 16:00 h, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice v čase po 18:00 h," povedal nám bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Národná diaľničná spoločnosť dodala, že uzávera diaľnice D1 sa týka úseku od Zlatých Pieskov po Einsteinovu ulicu. "Uzavretá bude aj diaľnica D2 v úseku tunela Sitina v smere z Malaciek do Bratislavy, a to v čase od približne 16.30 do približne 18.00 h. Doprava bude počas uzávery diaľnice presmerovaná na miestne komunikácie," priblížila hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

(ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.