MHD: Zisťovali sme za vás. Kam sa podeli kĺbové autobusy na linke 95?

7.9.2018
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Rozhorčená čitateľka Janka sa na nás obrátila s otázkou, prečo už na linke čísleo 95 (premáva v rámci Petržalky) nepremávajú kĺbové autobusy. Zisťovali sme, kam sa podeli a či je to definitívne.

"Kde zmizli z Bratislavy z Petržalky nové dlhé autobusy, ktoré premávali na linke 95?  Keďže dlhé nové autobusy boli zakúpené konkrétne pre Bratislavu z eurofondov, dočasne aj v Petržalke jazdili... ale od 1.7.2018 prestali a boli zamenené za krátke autobusy! Na Dopravnom podniku nám povedali, že preto boli cez prázdniny zamenené za malé autobusy, lebo vraj neboli dosť vyťažené, čo bola totálna blbosť, ale nech, a že vraj sa vrátia od 1.9.2018, keď začne škola.
Škola síce začala už pred pár dňami, ale dlhé autobusy sa nevrátili a tie krátke chodia v špičke, ale aj mimo nej narvané až po plafón," napísala nám Janka.

Kam tieto autobusy zmizli a či sa nevrátia, sme zisťovali v Dopravnom podniku. "Kĺbové autobusy sa presunuli na linku č. 50. V týchto dňoch DPB, a.s. opätovne vyhodnocuje vyťaženosť týchto liniek a reálny dopyt," reagovala na naše otázky hovorkyňa DPB Adriana Volfová. V praxi to teda znamená, že kĺbové autobusy sa na linku číslo 95 môžu čoskoro vrátiť.

(ms)

Páčil sa vám článok?