• Doprava
  • 13.02.2018 13:05

Letisko M.R. Štefánika musí zaplatiť pokutu

0 0
Z bratislavy turisti v lete doletia do 23 destinácií - letisko

Bratislavské Letisko M.R. Štefánika dostalo pokutu za zneužívanie dominantného postavenia vo výške 127 tisíc eur. Rozhodol o tom Protimonopolný úrad SR.

Podľa vyjadrenia Protimonopolného úradu sa letisko malo protisúťažne správať zavedením poplatku za nadštandardné VIP služby poskytované na termináli všeobecného letectva, pričom poplatok platil každý odlietajúci cestujúci, ktorý prechádzal terminálom všeobecného letectva.

„Protisúťažné správanie spoločnosti spočívalo v nastavení tohto poplatku. Poplatok za nadštandardné VIP služby nebol prepojený s reálnym využitím nadštandardných VIP služieb cestujúcimi, ale bol naviazaný len na samotný vstup na terminál všeobecného letectva, pritom vstup na terminál je spoplatnený iným typom poplatku. Týmto dochádzalo k situácii, že poplatok za nadštandardné VIP služby platili aj klienti, ktorí o takéto služby nemali záujem a nevyužívali ich,“ uviedol PMÚ s tým, že protisúťažné konanie bratislavského letiska bolo ukončené 31. augusta 2017.

Vedenie bratislavského letiska uviedlo, že rozhodnutie PMÚ berie na vedomie a pokutu vo výške 127 tis. eur v stanovenej lehote uhradí.

„Otvorený bol z dôvodu začiatku predsedníctva SR v Rade EÚ. Vstup bol spoplatnený sumou 49 eur bez DPH za každého odlietavajúceho cestujúceho (služba full VIP Service). Cena zahŕňala neobmedzený pobyt v termináli, plnú asistenciu pri vybavovacom procese, občerstvenie, pomoc s batožinou, bezplatné parkovanie pred terminálom, wifi a iné,“ reflektovala na vzniknutú situáciu hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Od 1. septembra 2017 služba full VIP je poskytovaná pre klientov všeobecného letectva a súkromných letov len ako možnosť výberu.

(TS, nikicuki)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.