Autobusové zastávky na Patrónke chcú prenajať

20.1.2010
0
Páčil sa vám článok?

Autobusové či trolejbusové zastávky sú významným dopravným uzlom, ale napriek tomu zostávajú niektoré z nich v dezolátnom stave. Potvrdzujú to aj naši čitatelia, pričom poukazujú napríklad na zničené zastávky na Patrónke.

Hoci prístrešky na oboch stranách Lamačskej cesty využijú denne tisíce cestujúcich a zastavujú tam aj autobusy prímestskej dopravy, staré betónové stavby roky nikto zásadne neopravoval. Čitatelia zdôrazňujú, že na zastávkach je špinavé a nepríjemné prostredie a upozorňujú aj na prítomnosť nedôveryhodných a podnapitých ľudí, ktorí sem najčastejšie prichádzajú z miestnej krčmy a ktorí tu obťažujú čakajúcich cestujúcich.

Každý pozornejší cestujúci si všimne aj pretekajúcu strechu, z ktorej počas daždivého počasia kvapká voda priamo na hlavy nastupujúcich i vystupujúcich. Kvapkajúca voda navyše počas zimy zamŕza a chodník na zastávke sa najmä ráno, ale niekedy celý deň nebezpečne šmýka.

Podľa vyjadrenia z magistrátu, si hlavné mesto uvedomuje zlú situáciu na zastávku Patrónka a „v rámci finančných možností odstraňuje najväčšie nedostatky“. Mesto v reakcii tvrdí, že je v jeho záujme prenajať celý priestor investorovi, ktorý by zrekonštruoval zastávku aj s podchodom. V súvislosti s bezpečnosťou cestujúcich na týchto zastávkach sľúbilo, že požiada o väčšiu súčinnosť mestskú políciu.

Na zastávkach na Patrónke boli v minulom období dve zmeny. Ani jedna sa však zastávok priamo nedotkla. Obe zastávky pritom pred niekoľkými desiatkami rokov patrili k najmodernejším, nechýbali tam stánky s novinami, občerstvením. Na strane smerom von z mesta však pribudli len dva presklené prístrešky, ktoré slúžia pre cestujúcich prímestskej dopravy a druhou väčšou zmenou bolo osadenie výťahov do podchodu pre imobilných občanov.

(rob)

Zastávky na Patrónke sú v dezolátnom stave, staré a zničené.
FOTO - Robert Lattacher

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.