Na sneh nasadil magistrát sypače i robotníkov

16.2.2009
0
Páčil sa vám článok?

Ak neprestane snežiť, bratislavský magistrát plánuje podvečer pokračovať v posýpaní ciest v meste. Informovala o tom Mária Račková z Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy.

"V posýpaní budú pokračovať podľa potreby až do nasledujúceho dňa, kedy sa okolo obeda očakáva ustálenie počasia a skončenie sneženia," uviedla M. Račková.

Dispečing zimnej služby magistrátu dal pokyn na posyp komunikácií v správe hlavného mesta už ráno o 8:00 h. "Nakoľko sneženie dopoludnia naďalej pokračovalo, druhý posyp urobili o 11:30 h. Posypávalo 40 sypačov z dodávateľských organizácií," uviedla Račková. V uliciach Bratislavy je aj 55 pracovníkov, ktorí ručne upravujú chodníky, námestia, pešie zóny a lávky.

Magistrát žiada vodičov, aby rešpektovali a dôsledne dodržiavali predpísanú povolenú rýchlosť, boli ohľaduplní na cestách a svojou nedisciplinovanosťou nespôsobovali dopravné zápchy a kolízie.

(sita)

Páčil sa vám článok?