Naše cesty pripomínajú tankodróm

20.3.2008
0
Páčil sa vám článok?

Za socializmu na vojne som slúžil u tankistov. Jazdil som na tankodróme a verte mi, tá cesta sa veľmi nelíšila od našich súčasných asfaltových ciest Bratislavy. A je jedno, či ide o cestu I. alebo III. triedy.

Pritom sa všetci kompetentní, počnúc úradníkmi a končiac politikmi, tvária, že je všetko v poriadku. Nikto o tom nehovorí, nikto o tom nepíše, nikto to nerieši. Dokonca ani komunálni politici pred voľbami nič nespomínali v tejto oblasti.

Kedy sa v Bratislave začne s obnovou cestnej siete? Samozrejme mám na mysli komplexnú obnovu, od chodníka ku chodníku. To súčasné plátanie nemá vôbec zmysel. Na to už prišli aj v Budapešti, kde druhý rok realizujú program súvislej obnovy celých ulíc. Dočkáme sa toho aj my v Bratislave?

Pritom nejde len o záujem motoristov. Zbytočne sa ničí aj vozový park dopravného podniku. Chodím denno-denne trolejbusom, mali by ste vidieť to rodeo v hlboko vychodených koľajach ciest. 

Csaba Mózes, Ružinov
LIST ČITATEĽA

Páčil sa vám článok?