Tip na výlet: Vyrazte na let balónom a spoznajte krásy Slovenska z výšky

14.10.2021

Zdroj: adrop.sk

Páčil sa vám článok?

Máte práce vyše hlavy a potrebujete oddych? Alebo hľadáte zážitkový darček pre blízku osobu? Prečítajte si o tipe na skvelú aktivitu, počas ktorej si prevetráte hlavu – vyhliadkový let balónom.

Pracovný kolotoč, hromada povinností medzi domácnosťou a prácou, neustále naháňanie sa za niečím – v tomto opise sa zrejme nájde mnoho ľudí. Uponáhľaný a stresujúci život je dnes akýmsi štandardom, no dni plynú a my ani nevieme ako.

Raz za čas je preto dobré dopriať si reset, vďaka ktorému hodíte všetko za hlavu (aspoň na chvíľu) a získate nadhľad. Nemusí to byť nutne drahá dovolenka v zahraničí, skvelý a oddychový čas si môžete dopriať aj u nás na Slovensku. Napríklad vďaka zážitkom, akým je aj let balónom. S hlavou v oblakoch získate doslova nadhľad nad svojimi problémami.

Zážitok vhodný pre všetkých

Na lietanie balónom nepotrebujete nutne veľkú dávku adrenalínu ani odvahy – základ je len nemať strach z výšok. Pokojné plachtenie vzduchom zvládnu všetky vekové kategórie, a preto sa môžete vybrať na let spolu s rodinou, priateľmi či kolegami. Iste oceníte, že obrazovku počítača zrazu vystriedajú krásne panoramatické výhľady.

Vzduchoplavci majú navyše peknú tradíciu. Každého, kto letí balónom po prvý raz krstia pomocou štyroch živlov a dokonca môžete dostať svoje balonárske meno podľa miesta pristátia. Nechýba preto ani prípitok a pekný ceremoniál, ktorý ešte viac ozvláštni tento zážitok.

Vyhliadkové lety balónom môžu byť pekným víkendovým rozptýlením, no môžu byť aj skvelým a nezabudnuteľným darčekom pre blízku osobu.

Zdroj: adrop.sk

Kde sa dá absolvovať let balónom?

Vyhliadkové lety balónom prebiehajú takmer na celom Slovensku (v 7 krajoch). Či už ste z Bratislavy (lieta sa v Smoleniciach), Trenčína, Žiliny alebo Košíc, vďaka letu balónom si môžete pozrieť krásy svojho rodného kraja z vtáčej perspektívy. Navyše si môžete vybrať niekoľko typov letov od klasických až po exkluzívnejšie (rodinné či expedičné).

Rodinný let balónom

Klasický let balónom sa dá absolvovať ako jednotlivec či v menšej skupine, pričom v koši je zvyčajne 6-12 osôb. Cena takejto „letenky“ je zhruba 150 eur. Ak však chcete trochu viac súkromia, môžete si zarezervovať balón iba pre seba a svoju rodinu. Okraje koša sú vysoké cca 130 centimetrov, čo je zároveň aj minimálna potrebná výška detí.

Zdroj: adrop.sk

Let balónom pre zaľúbencov

Súkromné lety sú ideálne pre partie, ale aj zaľúbencov, ktorí napríklad oslavujú výročie. Východ či západ slnka v oblakoch môže byť dokonca ideálnym momentom na zasnúbenie sa!

Let balónom ponad Tatry

Klasické vyhliadkové lety balónom zvyčajne prebiehajú v okolí miest, ale aj napríklad Spišského hradu či našich majestátnych Tatier. Konkrétne vo Vysoký Tatrách sa lieta v zime, takže pohľad na zasnežené vrcholky hôr posunie tento zážitok na úplne nový level.

Ak by ste si tiež radi vyskúšali lietanie teplovzdušným balónom, navštívte stránku Adrop.sk, na ktorej nájdete všetky spomínané varianty. Stačí si len vybrať svoju lokalitu a poukaz môžete mať v emailovej schránke za pár minút.

Zdroj: adrop.sk

​_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

PR - sponzorovaný obsah
Páčil sa vám článok?