• Bedeker gurmána
  • 01.10.2017 08:06

BEDEKER GURMÁNA: Vyskúšali sme SOHO, podľa hipsterov jedno z naj bistier v meste

0 0
Zdroj: FB Soho Laurinská

Gastronomizácia bratislavského centra pokračuje, obchody naďalej ustupujú reštauráciám, kaviarňam, pivárňam a barom. Jedným z takých príkladov je Central Passage. V parteri je dnes namiesto butikov reštaurácia BISTRO & COFFEE SOHO.

Názov odkazuje na londýnsku multikulturálnu štvrť. Bratislavské SOHO naskočilo na vlnu bistier, ktoré v posledných rokoch vznikajú v celom meste a sústreďujú sa najmä na mladšiu klientelu. Mohli by sme ho  pokojne označiť ako ázijské bistro, sami seba však označujú ako zmiešanú ázijskú reštauráciu.

Bratislavskí hipsteri považujú SOHO za jedno z najlepších bistier v meste, boli sme preto zvedaví, ako tu varia. Interiér SOHO je strohý, farebne ladí do čiernej, jeho prednosťou sú presklené okná do ulice a do pasáže, čo nepochybne vyhovuje tým, ktorí chcú vidieť a byť videní. SOHO využíva potenciál pešej zóny a kamennú časť dopĺňajú letné terasy na ulici.

Jedálny lístok je pomerne stručný – dva druhy kokosovej polievky, sedem hlavných jedál, tri šaláty, dva druhy kari a tri špeciálne jedlá. To je celá ponuka a evidentne to klientele stačí. Pri polievkach si treba všimnúť objem – 0,75 l je predsa len trochu veľká porcia. Ako upozorňuje jedálny lístok, polievky sú dostatočne veľké na to, aby po nich zostalo hosťovi už len miesto na dezert. Návštevníci to však vedia a polievky zdieľajú – na požiadanie rozdelia jednu porciu do dvoch tanierov, čo bohato stačí.

Dali sme si kokosovú polievku s kuracím mäsom a ryžovými rezancami (6,90 €). Polievka bola vynikajúca. Z hlavných jedál sme si dali hovädzie so zelenou fazuľkou a chilli podávané s jasmínovou ryžou a zeleninou (6,90 €). Mierne pikantné, ale rovnako vynikajúce. Zo špeciálov prezentovaných ako  „niečo na zjedenie“ sme si dali sklenené rezance s hovädzím mäsom a ázijskými hríbikmi (7,90 €) a udon rezance s hovädzím mäsom a badiánovou omáčkou (7,90 €). Sklenené rezance boli trochu rozvarené, badiánová omáčka bola vynikajúca.

Celkovo hodnotíme SOHO na Laurinskej ulici ako príjemnú reštauráciu s chutnou kuchyňou. Obmedzená ponuka môže pravidelných zákazníkov skoro omrzieť, iba ak by klientelu tvorili najmä príležitostní návštevníci.

Naše hodnotenie: 4 hviezdičiek
Maximum: 5 hviezdičiek

Reštaurácia nebola o návšteve informovaná. Útratu za konzumáciu si redakcia platila sama.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.