Plavecký maratón: Zaplávajte si so starostom a môžete vyhrať permanentku na všetky kúpaliská STaRZ

21.6.2022
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Šesť bratislavských mestských častí v spolupráci s hlavným mestom a mestskou organizáciou STaRZ (Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta) pripravujú Plavecký maratón. Deň pred vysvedčením, čiže v stredu 29. júna vypukne na kúpalisku Rosnička. Plávať sa tu bude nepretržite od 10.00 do 15.00 h.

Plavecký maratón 2022 za podpory viceprimátorky Bratislavy Zdenky Zaťovičovej a starostov mestských častí Martina Zaťoviča (Dúbravka), Dany Čahojovej (Karlova Ves), Ľubice Kolkovej (Devín), Lukáša Baňackého (Lamač), Dáriusa Krajčíra (Devínska Nová Ves), a Jozefa Krúpu (Záhorská Bystrica) má za cieľ rozhýbať Bratislavčanov, spojiť ich na jednom podujatí a vytvoriť spoločný plavecký rekord.
Všetko sa to odohrá v areáli kúpaliska Rosnička, pričom vstup bude pre všetkých plavcov bezplatný, stačí prísť na kúpalisko medzi 10.00 a 15.00.

„Každý plavec bude plávať 50 metrov voľným štýlom, čím sa pridá do maratónu, pričom každý bude navyše zaradený do losovania o sezónnu vstupenku na všetky kúpaliská mesta,“ priblížil za organizátorov starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Cieľom nultého ročníka je odplávať čo najdlhší ustanovujúci rekord v spolupráci všetkých mestských častí. Za každú prihlásenú mestskú časť štartuje ľubovoľný počet pretekárov.

Žrebovanie výhercov sezónnych vstupeniek na všetky kúpaliská STaRZ (Rosnička, Delfín, Zlaté piesky, Tehelné pole, Lamač, Krasňany, Rača) je naplánované na 15.00, o 15.15 predstaví Vodná záchranná služba Slovenského Červeného kríža ukážku záchrany topiaceho sa.

Každý pretekár štartuje na vlastné riziko a je si vedomý svojho zdravotného stavu. Organizátor si vyhradzuje právo zmeniť termín pretekov pre nepriazeň počasia!

(ts, ms) 

Páčil sa vám článok?