V Železničnom múzeu Bratislava východ sa koná Prvý parný deň 2022

23.4.2022
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Milovníci parných a historických motorových vlakov si prídu v sobotu na svoje. V Železničnom múzeu SR Bratislava východ, v areáli starého rušňového depa, sa koná podujatie s názvom Prvý parný deň 2022. Pre návštevníkov sú pripravené rôzne jazdy či prehliadky. Múzeum bude otvorené od 10.00 do 17.00 h.

Na programe je napríklad jazda mimoriadneho parného vlaku ťahaného 126-ročným parným rušňom 310.433. Vypravený bude tiež historický motorový vlak ťahaný motorovým vozňom M 286.018 Túlavá či výletný parný vlak ťahaný parným rušňom 555.3008 Mazutka.

V rámci programu je pre návštevníkov okrem prehliadky múzea a stálej múzejnej expozície pripravená napríklad prezentácia modulového koľajiska občianskeho združenia Vláčikovo či modelového koľajiska v poštovom vozni Fa 5-2085 Klubu železničných modelárov Bratislava. Deti sa môžu tešiť na vozenie na stanovišti parného rušňa 310.433 i na drezinách. Chýbať nebude ani výstava v poštovom vozni Poštového múzea, výstava hasičskej techniky i ukážky zásahu hasičov v podaní dobrovoľného hasičského zboru v Rači.

FOTOGALÉRIA(Železničné múzeum pred pár rokmi):

Múzeum je prístupné z lokality Východné ležiacej medzi Račou a Vajnormi, známej ako Rendez. Vstup do areálu múzea z inej ako račianskej strany organizátori neodporúčajú.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie