FOTO Unikátny staromestský byt Milana Lasicu s trojmetrovými stropmi je na predaj, zaberá celé poschodie

30.5.2022
0
byt Milan Lasica

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Páčil sa vám článok?

Rodina zosnulého umelca a Staromešťana Milana Lasicu predáva 5-izbový byt na Dostojevského rade, v ktorom strávil veľa rokov. Pozrite sa, ako vyzerá tento lukratívny byt v Bratislave za takmer milión eur.

Na portáli s nehnuteľnosťami už niekoľko dní visí inzerát, ktorý ponúka na predaj unikátny veľkometrážny 5. izbový byt v tehlovom bytovom dome z 30-tych rokov v Starom Meste ktorý patrí rodine zosnulého umelca Milana Lasicu. Byt, ktorý nájdete na ulici Dostojevského rade zaberá celé poschodie bytového domu. V inzeráte sa píše, že interiér bytu prešiel medzi rokmi 2005 a 2010 kompletnou renováciou vrátane výmeny rozvodov. Počas rekonštrukcie boli tiež citlivo obnovené pôvodné prvky - dubové parkety a dvere, orechové obloženia, presklené vitríny z 30-tych rokov a iné.

Celková plocha bytu zaberá 201,75 metrov štvorcových. Pozostáva z priestrannej vstupnej haly, toalety, 4 izieb, centrálnej časti prepojenej s jedálňou a kuchyňou, šatníka a dvoch kúpeľní. Zaujímavosťou pre budúceho kupcu je aj to, že majiteľ bytu má podiel aj na pozemku pod domom.

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj: nehnutelnosti.sk

​Milan Lasica so svojou manželkou Magdou žil v naozaj krásnom reprezentatívnom staromestskom byte s 3,2 metra vysokými stropmi.

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj: nehnutelnosti.sk

​Byt sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite Starého Mesta medzi Jakubovým námestím a obchodným centrom Eurovea, iba dve minúty chôdze od nábrežia Dunaja, čo sa odráža aj na celkovej cene za tento byt. A tak má budúci majiteľ obchody, parky, kaviarne a reštaurácie úplne v pešej dostupnosti. Záujemca si môže tento byt kúpiť za 950 000 tisíc eur.

Zdroj: Google Maps

FOTO: Tajnosti okolo miesta posledného odpočinku - prečo nebol Milan Lasica ešte pochovaný?

Už uplynuli takmer dva mesiace od náhleho úmrtia 81-ročnej legendy slovenského divadelného, televízneho aj filmového umenia - herca, režiséra a komika Milana Lasicu. Na korze, teda presnejšie pred mestským divadlom na Laurinskej ulici v piatok pribudla dlaždica s jeho menom - hneď vedľa Júliusa Satinského, ale svoj hrob zatiaľ na rozdiel od jeho celoživotného spolupútnika nemá.

(nc)

Páčil sa vám článok?