Múzeum mesta Bratislavy otvára od soboty niektoré svoje expozície

13.5.2020
Stará radnica bola sprístupnená verejnosti - Radnica20
Páčil sa vám článok?

Múzeum mesta Bratislavy (MMB) po uvoľnení niektorých opatrení pre COVID-19 postupne otvárať svoje múzeá. S prvou fázou otvárania začína v sobotu (16. 5.), čím si múzeum zároveň pripomína blížiaci sa Medzinárodný deň múzeí a galérií (18. 5.). TASR o tom informovala Beáta Husová z MMB.

"Je symbolické, že pristupujeme k ich otvoreniu práve túto sobotu, v čase, keď malo prebiehať na Slovensku obľúbené podujatie Noc múzeí a galérií," poznamenala Husová.

Svoje brány pre návštevníkov otvorí Stará radnica s Múzeom dejín mesta a výstavnou sieňou a Apponyiho palác s Múzeom historických interiérov a Múzeom vinohradníctva. Otvorená bude taktiež Michalská veža s Múzeom zbraní, Gerulata s Múzeom Antickej Gerulaty v Rusovciach a národná kultúrna pamiatka (NKP) hrad Devín.

 Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke www.muzeum.bratislava.sk.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.