• Staré Mesto
  • 09.08.2019 08:07

FOTO a VIDEO: Medická záhrada: Tento skvost v srdci Bratislavy objavili už aj turisti!

0 0
Medická záhrada
Zdroj: lb

Jeden z najkrajších verejných parkov Bratislavy sa nachádza v Starom Meste. Je to Medická záhrada. V letných dňoch je miestom, kde sa stretávajú rodiny s malými deťmi, starší čítajú časopisy a knihy a mladí sedia na tráve a relaxujú. V poslednom čase toto nádherné miesto objavili aj turisti.

Stretli sme viacerých, ktorí prišli na bicykloch z Viedne a chceli si v Medickej záhrade oddýchnuť. Rovnako na tráve relaxovali aj študenti zo zahraničia. Medická záhrada je naozaj oázou pokoja a stretávania sa všetkých.

FOTOGALÉRIA:

Pohoda v Medickej záhrade

​Vedeli ste, že v minulosti táto záhrada patrila grófovi Jánovi Gobertovi z Aspremontu? Tento gróf si na Špitalskej ulici postavil palác a chcel k nemu aj krásnu záhradu. Pôvodne tu boli vysadené ovocné stromy a gaštany. Dnes tu nájdete lipy a dokonca aj mognóliu. V 19.storočí ju odkúpil gróf Esterházy. Vtedy zaznamenala najväčší rozmach.

Projekt Pláž Staré Mesto na Fajnorovom nábreží vznikol minulý rok. Návštevníkom priniesol zaujímavý rekreačný priestor v podobe novej mestskej pláže. Developerská spoločnosť JTRE, ktorá je partnerom pláže Staré Mesto, sa rozhodla tento rok priniesť na pláž viac aktivít pre rodiny s deťmi. Na pláž Staré Mesto zavíta už túto sobotu Šašo Ľuboš.

(lb)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.