• Staré Mesto
  • 21.05.2019 16:38

V Bratislave uvedú dokument o izraelskom spisovateľovi A. Ozovi

0 0
Zdroj: citylife

V bratislavskom Kine Mladosť premietnu v utorok o 18.00 h dokumentárny film o izraelskom spisovateľovi Amosovi Ozovi - The Nature of Dreams (O povahe snov).

Dokumentárny portrét nedávno zosnulého svetoznámeho izraelského spisovateľa Amosa Oza mal svetovú premiéru pred desiatimi rokmi na Medzinárodnom filmovom festivale DocAviv v Izraeli. Film, pod ktorý sa podpísali režiséri Jonatán Zur a Máša Zurova, vznikal dva roky a divákom približuje nielen spisovateľove spomienky na jeho život, ale aj jeho politické názory a jeho zápas o nastolenie mieru v izraelsko-palestínskom konflikte. Účinkujú Amos Oz, Paul Auster, Nadine Gordimer, Sari Nusseibeh, Salman Rushdie, Šimon Peres a ďalší.

 "Po filme bude nasledovať diskusia s prekladateľkou diel Amosa Oza do slovenčiny Katarínou Karovičovou," informovala Alexandra Petrášová z vydavateľstva Slovart, v ktorom vyšli tri knihy svetoznámeho izraelského spisovateľa Amosa Oza - Čierna skrinka (2011), Panter v podzemí (2014) a Judáš (2018).

Podujatie organizuje pri príležitosti nedožitých 80. narodenín autora Veľvyslanectvo Štátu Izrael na Slovensku, literarnyklub.sk, vydavateľstvo Slovart. Film sa bude premietať so slovenskými titulkami a vstup je voľný.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.