Ružinov

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Ako ďalej, kúpele Centrál?

0 0

Keď sa niekedy okolo roku 1970 rozbehli práce na plavárni Centrál, ktorá dnes chátra, nikto asi ani v tom najhoršom sne nevymyslel, že krátko po dostavbe v osemdesiatych rokoch a po krátkej prevádzke prestane slúžiť svojmu účelu a stane sa akousi zrúcaninou nášho mesta.

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Na výstavbu bytov pôjde až 50 miliónov

0 0

Rozpočet mestskej časti Ružinov má byť schválený na najbližšom riadnom zasadnutí tamojšieho miestneho zastupiteľstva, ktoré bude 27. apríla. Potvrdili nám to zástupcovia mestskej časti s tým, že návrh rozpočtu už schválila mestská rada.

V stredu 14. apríla sa v športovom areáli Stredného odborného učilišťa chemického Slovnaft vo Vlčom hrdle uskutoční už 39. ročník Behu okolo Slovnaftu. Súťažiť sa bude v 26 kategóriách od mladších žiakov až po mužov vytrvalcov na tratiach od 1500 do 9000 metrov.

Pred niekoľkými týždňami sa na telese Prístavného mostu v smere do Slovnaftu, pri benzínovej pumpe Jurki, objavila záhadne vyzerajúca štrbina. Akoby z mostu po zemetrasení vypadol kus betónového bloku.

  • Polícia
  • 11.03.1999 09:00

Na krádež auta stačilo 5 minút!

0 0

Tridsaťročný Holanďan sa nestačil čudovať šikovnosti slovenských zlodejov, ktorí mu za necelých 5 minút dokázali ukradnúť sivý automobil značky Mercedes Benz.

  • Zdravie a životný štýl
  • 25.02.1999 09:00

Do Štefánky sa opäť vráti jej stratený duch

0 0

Po rokoch úpadku a niekoľkých mesiacoch zatvorenia by sa mal do kedysi vychýrenej bratislavskej kaviarne Štefánka opäť vrátiť pôvodný duch. Rozhodnutím miestneho zastupiteľstva Staré Mesto z leta minulého roku dostala priestory kaviarne na rohu Palisád a Štefánikovej ulice do dlhodobého prenájmu bratislavská spoločnosť Twisteak.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.